WIECZÓR LITERACKI - SPOTKANIE Z MARKIEM KRAJEWSKIM
Scena kabaretowa Czarny Kot Rudy


Marek Krajewski to autor powieści. Z wykształcenia doktor filologii klasycznej specjalizujący się w językoznawstwie łacińskim. Najpierw wykładał na Uniwersytecie Wrocławskim, a potem został zawodowym pisarzem.


Jest pierwszym laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru przyznawanej przez Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Sensacji "Trup w szafie" oraz Instytut Książki za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną lub sensacyjną. Otrzymał też Nagrodę Księgarzy "Witryna" za najlepszą książkę 2005, a w roku 2006 - Paszport ''Polityki''.


Najsłynniejszą postacią, bohaterem serii powieści Krajewskiego, jest policjant Eberharda Mocka z wrocławskiej policji, urodzony w roku 1883 w Wałbrzychu i zmarły w 1960 w Nowym Jorku. W 2016 roku powrócił on w powieści zatytułowanej po prostu Mock, która stanowi pierwszy tom nowej serii jego przygód.


,,Jestem autorem kryminałów historycznych, dla których mój kolega po piórze Marcin Wroński ukuł bardzo ładny termin kryminał retro. Jestem zatem kryminalistą retro, by tak rzec. W przeszłości szukam intryg, zdarzeń, które mogą być punktem wyjścia do fabuły kryminalnej.'' Marek Krajewski


Spotkanie poprowadzi Andrzej Skrendo.